Fontos, hogy a ketogén diéta veszélyeivel tisztában legyél. Cikkünk ebben kíván segítségedre lenni. Legfontosabb tanácsunk, hogy mielőtt belekezdenél, kérd ki orvosod véleményét is.
A ketogén diéta kezdeti, átállási időszaka
Az átállási időszakban – amíg a tested hozzászokik, hogy az energiát zsírból szerezze – , előfordulhat egy úgynevezett “keto flu” állapot. Ennek tünete szédülés, fáradtság, ködös elme, fejfájás, hangulatingadozás, erőtlenség, gyengeség, álmatlanság is lehet.
A ketogén diéta veszélyei
Az alacsony szénhidrátbevitelnek köszönhetően csökken és stabilizálódik a vércukorszint. Ezért a 2-es típusú cukorbetegeknek semmiképpen nem javasolt, hogy orvosi konzultáció nélkül belekezdjenek a ketogén diétába, mert a gyógyszeradag módosítása is szükségessé válhat.
Nemcsak a vércukorszint, hanem a vérnyomás is csökkenhet, ezért ha magas vérnyomásra szedsz gyógyszert, mindenképpen egyeztesd orvosoddal, nehogy a gyógyszeradagod túl alacsonyra vigye a vérnyomásodat.
A rostok hiánya miatt elképzelhető székrekedés. De ha rostban gazdag, alacsony szénhidráttartalmú zöldségeket (pl.brokkoli, spárga, káposzta), egészséges zsírokat választunk és sok vizet iszunk, akkor elkerülhetjük ezt a problémát.
Sokakban felmerül a félelem, hogy veszíteni fognak izmaikból, hiszen azoknak szénhidrátra van szükségük.
A nem megfelelő zsírok fogyasztása növelheti a koleszterinszintet is, kockázatot jelenthet a szív- és érrendszerre nézve.
Nem biztonságos a ketogén diéta azok számára, akiknek bármilyen hasnyálmirigy, máj, epe, vese vagy pajzsmirigy problémája van.
További tanácsaink, hogy elkerüld a ketogén diéta veszélyeit:

Fogyassz sok folyadékot, leginkább víz formájában.
Szedj magnéziumot!
Menj rendszeresen vérvételre, hogy lásd, hogyan reagál a szervezeted a ketogén étrendre.
Konzultálj orvosoddal is, mielőtt belefogsz a ketogén diétába és kérd hozzáértő dietetikus segítségét is.
Forrás: