Ketogén diéta és a rák. Ez a téma sajnos sokakat foglalkoztat. Oldalunk célja információ átadás. De sem dietetikusok, sem orvosok nem vagyunk. Mielőtt bárki belekezdene a ketogén diétába, kérje ki hozzáértő orvos véleményét!
Ketogén diéta rák: Kutatások, diagnosztika
A legtöbb daganatos sejt cukorból szerez energiát, ráadásul rengeteg cukrot felhasznál. Erre Otto Warburg jött rá 1920-ban. Éppen ezt használják fel az egyik diagnosztizálási módszer (FDG-PET) során – amiről egyszer orvos apósom mesélt nekem -, amikor cukor segítségével válnak láthatóvá a ráksejtek.
Ketogén diéta rák: hatások
A ketogén diéta alacsony szénhidrátbevitelt jelent, tehát éppen a cukrot, az energiaforrást vonjuk meg a rákos sejtektől. Ennek hiányában burjánzani, nőni sem tudnak, sőt, kifejezetten gyengülnek.
Ketogén diéta rák: milyen típusú a rák?
Fontos tudnunk, hogy vannak olyan ráktípusok, melyeknél a ketogén diéta csak ront a helyzeten. Ilyen például a vesedaganat vagy a BRAF V600E-pozitív daganatok.
Összességében a ketogén diétát a megszokott kezelési módszerek (például kemoterápia, sugárkezelés) mellett, kiegészítő jelleggel lehet érdemes használni.
Nem győzzük eléggé hangsúlyozni, hogy mindenképpen konzultáljunk orvossal, onkológussal a ketogén diéta megkezdése előtt!
További információ:
YouTube: Logan Sneed csatonája – nála súlyos agydaganatot diagnosztizáltak
Forrás:
podornovakreka.hu – Ketogén diéta a daganatos betegségek terápiájában